Allianz Sigorta

Allianz Sigorta

Yaşamımız boyunca her an güvende olduğumuzu bilmek her insan içinden oldukça rahatlatıcı bir duygu olacaktır. Karşımıza çıkabilecek herhangi bir kaza, felaket, deprem, yangın gibi durumlarda hem can güvenliğimiz hem de ekonomik güvenliğimiz tehlike altına girmektedir. Bu sebeple yıllardır birçok birey hayat sigortası yaptırmaya başlamıştır. Sigorta hizmeti için ise yıllardır değişmeyen kalitenin hizmeti Allianz sigorta olmayı başarmıştır. Hem hasarı hızlı karşılaması hem de geniş sermayesiyle kaliteli hizmet sunan Allianz ile çok daha güvence altına girebilirsiniz.

Tarihçesi nasıldır?

Yaklaşık 1923 yılında yangın ve nakliyat sigortası olarak hizmet vermeye başlayan bu sigorta şirketi ilk olarak İtalya’da Şark sigorta şirketi bünyesinde kurulmuştur. Zamanla 1950lerde trafik sigortasını zorunlu hale getirmiş olan bu sigorta şirketi hızlı bir şekilde büyüyerek 1991 yılında bugünlü adını yani Allianz hayat ve emeklilik sigorta şirketi olarak hayatımıza girmiştir. 2014 yılında yapı kredi ile birleşen bu şirket günümüzde yaklaşık olarak 1,313 trilyon avro gelire ulaşarak dünyanın en varlıklı şirket yönetimlerine arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Dünya çapında 85 milyon gerek bireysel gerekse de kurumsal sigortalısı bulunan bu şirket sermaye gücüyle büyük saygınlık kazanmaktadır.

Ne tür hizmet ürünleri bulunur?

İnsan hayatı için en önemli şey olan insan sağlığı için özel sağlık sigortası ürünü bulunan Allianz sigorta şirketi, araç sigortası, ev sigortası, özel sorumluluk sigortaları, iş yeri sigortası,seyahat ve yat sigortaları gibi birçok sigorta hizmeti ile bireylere kaliteli hizmet vermektedir. Gerek sermayesiyle gerekse de geniş ekibiyle her zaman hizmet kalitesini artırmaya çalışan Allianz dünya çapında en bilinen ve en çok tercih edilen sayılı sigorta şirketleri arasındadır. Birçok sağlık kurumuyla, oto araç kurumuyla ve kasko kurumuyla anlaşması olan bu sigorta şirketi ülkemizde birçok acentesiyle de hizmetlerine devam etmektedir.