Çiftçilere Faizsiz Kredi ve 100 bin TL Vadeli Destek Kredisi


Çiftçilere Faizsiz Kredi ve 100 bin TL Vadeli Destek Kredisi

2020 yılına girmemizle gerek seçim öncesi vaatlerin gerekse 2020 reform planının haberleri yeni yeni gündeme geliyor. Reform için düğmeye basıldı. Peki, bu reformlar neler ve kimler için imkân sağlıyor?

Çiftçiye Faizsiz Kredi

Geçtiğimiz günlerde taslağı hazırlanan reform planı onay için başbakanlığa gönderildi. Bu sayede çiftçilere on bin TL faizsiz kredi ve genç girişimciler için büyük fırsatlar yola çıkmış oldu.  Hazırlanan paket ile beraber genç girişimcilere açacakları işletmede demirbaş ve makine ekipman alımları göz önüne alınıyor.

  • Bu paket sayesinde iş kurmak isteyen gençler için hükümet 30 bin liraya kadar faizsiz kredi veriyor.
  • Fakat bu krediden yararlanmak isteyenlerin 2019 yılının 1 Aralık tarihine dek halen ödenmemiş ve ya ödemeye devam ettiği bir kredi kullanımı olmaması gerekiyor.
  • Seçim öncesi vaatlerin uçuk ve yapılamaz olduğu iddialarını çürüten hükmet kısa vadede vaatlerden çoğu için ilk adımı attı.

Genç Girişimcilere Destek

Reform paketinde gençlere kullandırılacak kredinin taslağı genel anlamda iki kalemden oluşuyor. Bunlardan birisi 100.000 TL hibe ve 50.000 TL faizsiz kredidir. Fakat bu kredilerin kimlerin alabileceği ve ne kadar kullanabileceği henüz netlik kazanmış değil.

  • Kredi kullanımında belli olan bazı şartlardan birisi kredi talep eden kişinin 30 yaşını geçmemiş olması.
  • Bunun sebebi genç girişimcileri ticarete teşvik ederek KOSGEB’in girişimcilik destek programına yardımcı olmak.
  • Daha sonra ise bankaya sunulan projeye göre ise kredi imkânı doğuyor.
  • Maliye bakanlığının açıklamasına göre çeyiz hesabı, gençlere 100.000 liraya kadar kredi desteği, esnafa faizsiz kredi, çiftçilere on bin TL faizsiz kredi gibi çeşitli imkânlar da yakın zamanda bizleri bekliyor.

freecellphonedirectory.com