Dijital Para (BitCoin) Yatırımı Nasıl Yapılır?


Dijital Para Yatırımı Nasıl Yapılır?

Dünyada kabul gören, sanal çağın dijital para birimi olarak bilinen Bitcoin en önemli yatırım araçlarından biridir. 2008 yılında hayatımıza giren Bitcoin birçok kişiye para kazandırmaya devam etmektedir. Kullanıcılarının sayısı milyonlara ulaşmıştır. Bir para birimi olduğu için somut bir karşılığı yoktur. İnternet üzerinden yatırmış olduğunuz paranın değer kazanıp kaybetmesi durumunda sizin de kazancınız artacak ya da azalacaktır. Kazançlı çıkmak için dalgalanmayı dikkatli ve sık sık takip etmelisiniz. Bitcoin satın almak istiyorsanız sanal bir cüzdan oluşturmalısınız. Gönderme işleminde de yine cüzdan üzerinden alışveriş yapacaksınız. Dünyanın hiçbir yerinde resmi para birimi olarak kabul edilmemektedir. Fakat ülkemiz dahil olmak üzere ABD, Kanada ve Avrupa Birliği ülkeleri kullanımına izin vermektedir. Bazı ülkelerde hiçbir şekilde izin verilmemektedir.

Bitcoin Yasal Mıdır?

Ülkemizde yasal olmadığına dair bir düzenleme bulunmamaktadır. Fakat yapılan açıklamalara göre sanal bir para birimi olduğu ve hiçbir şekilde karşılığı için güvence verilmemektedir. Sanal bir para olduğu için ve internet üzerinden sanal bir cüzdan oluşturularak kazandığı için cüzdanın çalınması ya da alan kişinin kimliği belli olmadığı için çalınma gibi olaylarla karşılaşılacağı açısından sağlıklı bir sistem olmadığı söylenmektedir. Fakat buna rağmen yükselişi çok fazla olduğu için ve belli bir sürede koyduğunuzdan daha fazla kazandığınız için insanları etkisi altına almıştır. Piyasa değeri fazla oynaktır. Değerler çok çabuk değişebilmektedir.

Bitcoin Avantajlarıyla Göz Dolduruyor

Son dönemlerde Türkiye’de dijital yatırım olarak Bitcoin ön plana çıktı. Yatırımcılarına gerçekten yüksek rakamlar kazandırabilen Bitcoin, bundan sonra sizin de gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Son dönemlerde oldukça fazla bir yükseliş yaşamıştır. 2013’teki 1 BTC değeri 24 TL iken şimdilerde 42.000 TL’lere kadar çıkabilmiştir. Bu da gelişimini gösteren en önemli etkilerden biri olmuştur. Ayrıca devletlerin Bitcoin’i tanıması ve ülkemizde Merkez Bankası’nın da BTC üzerine çalışmalar yapması, gerçekten BTC üzerine farklı yatırımlar yapılmasının önünü açmıştır. Söylentilere göre 2020’in ortalarına kadar 1 BTC değeri 50.000 TL’yi bulacak. Tabii bunun ne kadar doğru olduğunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Eğer yatırım yapmak isterseniz dijital para olan Bitcoin’i düşünebilirsiniz.

Bakınız: bitcoin madenciliği

escort denizli