Dövizdeki Dalgalanmadan Para Kazanma 2020

Döviz Kurları

Üçüncü dünya ülkelerinde, dünyadaki sarsıntılardan zarar görmemek için sabit kur sistemi uygulanır. Çünkü ekonomik anlamda neredeyse yüzde yüz dışa bağımlılık söz konusudur. Kullanılan bütün teknolojik ürünler, tarım ürünlerinin bir kısmı, savunma sanaii, ve diğer harcamalar komşu ülkeler ya da güçlü ülkelerden ithal edilir. Eğer döviz kuru dalgalı olsaydı dolar ve euro sürekli olarak yükselecek ve ülke paradan para kaybedecek ve ekonomik anlamda çökecekti.

Zaten ekonomisi çöken ülke her anlamda çökmüş olur. Gelişmekte olan ülkelerde dalgalı kur ekonomisi vardır. İthalat ile ihracattaki denge gözetilir. Ülkemizde serbest piyasa ekonomisi ve dalgalı kur sistemi bulunmaktadır. Ülkeye giren döviz miktarı kadar düşme, çıkan döviz miktarı kadar yükselme olur. İthalat ve ihracat dengesi gözetilir yine de zaman zaman ithalatın sert yüzü hissedilir.

Son 10 yılda gerek Arap baharı etkisi gerekse diğer ülkeler arasında çekişmelerle dünya borsalarında keskin zikzaklar söz konusu. Bir çok insan parasını kaybederken belli bir zümre her zaman kazandı. Zaten mantıklı olarak düşündüğümüzde belli bir miktar paranın gezdiği piyasalarda birilerinin cebinden eksiliyorsa başka birilerinin cebi şişiyor demektir. Örnek vermek gerekirse; Türkiye Cumhuriyeti yeni tl ye geçip sıfırsız para bastığında merkez bankasındaki altın rezervi miktarına göre para bastı.

Basılan para belli gelir belli gider belliyken daha fazla para basılırsa devalüasyon yaşanır. Şimdi orta kesimde bulunan insanlar fakirleştiğinde yani cebindeki para azaldığında paralar kayboldu diyemeyiz. Demek ki bir yerlerde girdap gibi toplanıyor yani yine birileri krizi fırsata çeviriyor ya da fırsat için kriz yaratıyor deriz. Dünyadaki neredeyse bütün ülkelerde böyle olur. Çözümü fazladan para basmak değildir. Fazla para demek devalüasyon demektir. Yani elinizdeki para değersizleşir ve 1920’lerin Almanyasında olduğu gibi sokaklarda ısınmak için para yakılır hale gelinir.

Döviz Kurlarından Nasıl Kar Ederim?

Döviz kurlarında kar etmek için öncelikle bir miktar dövizinizin olması ve birazcıkta sabırlı olmanız gerekmektedir. Geçen yıl bugün dolar: 5.592 ve euro: 6.2807 bandındaydı. Eğer 60.000 dolar veya euro paranız olsaydı dolarda 279.600 lira yerine 337.910 – 50.000 euro da ise 314.000 yerine 367.800 Tl kazancınız olabilirdi. Bu miktarlar bir yatırımcı için küçük olsa da gelir anlamında ciddi paralar. Hiç yorulmadan ve kafa patlatmadan tek işlemde aylık ortalama 5.000 tl gibi ciddi gelirler elde edilebilir.

Döviz Kurlarından Günlük Kâr Etme

Dolar ve Euro’dan günlük ve anlık kâr etmek artık çok kolay tek yapmanız gereken herhangi bir bankadan döviz hesabı açıp cep uygulaması yoluyla parayı takip etmektir. Anlık düşüşlerde döviz alıp yükseldiğinde hemen bozdurabilir ve bunu günde bir kaç kere yaparak 10.000 – 15.000 gibi ciddi paralar kazanabilirsiniz. Örneğin; İş bankasında döviz yatırımı yaptınız ve cep uygulamanızdan kontrol ediyorsunuz sabah saat 09:30 ve dolar 6,50 seviyelerinde yani biraz yükselmiş aradan bir iki saat sonra baktığınızda doları 6,13 bandında görüyorsunuz ve 50.000 Tl’lik alım gerçekleştiriyorsunuz hesabınızda 8.156 dolar olarak aktarılıyor.

Akşam kapanışa doğru doların tekrar yukarı doğru ivme gösterdiğini görüyorsunuz ve dolar kuru 6,30 bandında hemen cep uygulamanızdan döviz bozdurma işlemiş uyguluyorsunuz ve 51.382 Tl olarak geri alıyorsunuz. Sadece bir günde 1,382 Tl ekstra para kazanmış oluyorsunuz ki bu miktar 50,000 Tl üzerinden hesaplandı. 100,000 veya daha üstü miktarlar için sadece 1 günde çok yüksek miktarları kazanabilirsiniz.

Döviz Kazançlarında En Uygun Bankalar

Bankalar arasında döviz alım satım endeksinde ufak tefek farklılıklar görünse de zaten biz bu farklılıklardan kazanıyoruz. O yüzden en düşükten satış yapan ve en yüksekten bozduran bankayı belirlememiz ve buna göre hareket etmemiz gerekir. Bu açıdan aşağıdaki listede değerleri görebilirsiniz ve kararınızı ona göre verebilirsiniz. Tabloya göre Denizbank, Teb ve Vakıfbank bu iş için ideal bankalar olarak duruyor.