Fırsat Niteliğinde İş Fikirleri 2020

Fırsat Niteliğinde İş Fikirleri

Fırsat niteliğinde iş fikirleri için hazır olun. Herkes kendi işini kurmak ya da ek gelir kapısı bulmak için araştırmalar yapıyor. Özellikle de az sermaye ile ufak da olsa bir şekilde para kazanılacak işlere yöneliyorlar. İster bir yer açın isterseniz bir ürün satın hiç fark etmez, kesinlikle çok iyi araştırarak adım atmalısınız.

Burada sizlere kılavuz olması bakımından az sermaye ile yapılacak işler hakkında bilgiler vermeye çalışıyoruz. Buradaki bilgileri ön bilgi olarak görün ve bunun üzerine araştırmaları derinleştirerek bir sonuca varın. Şimdi gelin o fikirlere biraz yakından bakalım.

Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak

Bebek fotoğrafçılığı özellikle sosyal medyanın da gücüyle tüm annelerin tercih ettiği bir uygulama oldu. Bebek ya da doğum fotoğrafçılığı da dediğimiz bu alanda insanlar genellikle doğumundan itibaren her ay bebeğinin fotoğrafını çektirerek hem değişimini görüyor, hem de güzel bir anı bırakıyor. Bunu belki evlerinde kendileri de yaparlar ama profesyonel bir elden olduğu zaman çok daha anlamlı oluyor.

Bu sektörde öyle çok düşük fiyatlara yapılan işler bulunmaz. O sebeple eğer başarılı bir fotoğrafçıysanız ve çevrenizde de iyi bir izlenim bırakacağınıza inanıyorsanız kesinlikle getirisi çok yüksek değerlere ulaşırsınız.

VİOP ya da Borsa İşlemleri Yapmak

VİOP ve borsa riskleri olduğu gibi kazançlarında da sınırı olmayan güzel bir sektör. Özellikle vadeli işlem ve opsiyon piyasası denilen VİOP, size az sermaye ile işlem yapma olanağı sağlıyor. Kaldıraç yöntemi sayesinde 1 birimlik paraya 100 birim hisse senedi alabiliyorsunuz. Tabi bunu sadece hisse senedi olarak görmeyin, altın, döviz, endeks gibi aklınıza gelen her türlü para piyasası enstrümanı ile işlem yapabilirsiniz.

Burada bu karlı yatırımın bir de zarar tarafı da bulunuyor. Az sermaye yatırarak yüksek bedelli ürünler aldınız evet ama kaybederseniz de ona göre kaybınız büyük olur. Bu iş için belki sağlam bir aracı kurum vasıtasıyla destek alabilir ya da az riskli olarak devam etmek istiyorsanız kaldıraçlı piyasayı bırakıp borsa üzerinden paranızı değerlendirirsiniz.

Girişimciler İçin Yeni İş Fikirleri
Girişimciler İçin Yeni İş Fikirleri

Minyatür Bahçe Yapmak

Teraryum adı verilen bu küçük bahçeler, çok sık tercih edilmeye başlandığı için 2020 iş fikirleri arasına girdi. Cam fanus içinde ve minyatür oluşları nedeniyle evlerde çok güzel bir görüntüye sahip oluyor. Minyatür bahçeleri yapma işine girerseniz, hem kendinize güzel bir hobi edinmiş olursunuz hem de çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Bu işte çok düşük bir sermaye ve biraz da el yatkınlığınız olması gerekiyor. Çok farklı tasarımlar ile kişiye özel ürünlerde çıkartarak daha yüksek ücretlere satabilirsiniz. Nasıl yapıldığı ile ilgili küçük bir araştırma yaparsanız ve birkaç deneme de bulunursanız yapılamayacak bir iş olmadığını görürsünüz. Hem güzel ve değerli vakit geçirir hem de bütçenize çok büyük katkı sağlamış olursunuz.

Meyve Barı Açmak İş Fikirleri

İnsanlar kendilerine hizmet edilmesini sever. Evinde kendisi meyvesini alarak da bunu yapabilir ama genelde dışarda dolaşırken “hadi bir C vitamini takviyesi yapayım” diye meyve barı dükkanına giderler. O sebeple bu tarz açacağınız bir dükkan ile müthiş paralar kazanabilirsiniz.

Genel konsept itibari ile çok küçük dükkanlarda al git mantığında işletiliyor. Siz bunda farklılık olsun diye daha geniş bir yer tutarak, isteyen müşterilerin biraz daha rahat vakit geçirmesini sağlarsınız. Bu işletmenize artı puan katacaktır.

Burada tek dikkat etmeniz gereken nokta, açacağınız yerin çok işlek bir yerde olması gerekir. Çünkü diğer yiyecek sektörü gibi kurye mantığında çalışılmadığı için evlere servis yapma imkanınız kalmıyor. İnsanların direkt görerek alacakları bir ürün olduğu için kesinlikle kalabalık yerlerde işletmenizi açmanız gerekir.

Salep Yetiştiriciliği İş Fikirleri

Tarım alanında yeni bir iş fikri arayan insanların kesinlikle incelemesi gereken bir üründür. Çok fazla yapan olmadığı için pazarda büyük boşluğa sahip olan salep yetiştiriciliği, istikrarlı bir şekilde yapılırsa güzel kazançlara ulaşılabilir.

Salep, Anadolu’nun dağlık alanlarında yabani olarak yetişir ve çok özel bir tür olan Anadolu orkidesinden elde edilir. Sadece içecek olarak değil, aynı zaman da dondurma üretiminde çok sık kullanılan Salep’in yetiştiriciliği için bakanlık tarafından teşvik dahi veriliyor.

Evet, fırsat niteliğinde iş fikirleri için birkaç sektörden örnekler verdik. Bunlar tabi ki genişletilebilir. Diğer yazılarımda bunlarla alakalı yeni iş fikirleri de bulabilirsiniz. Artık bunların arasında hangisine el yatkınlığınız varsa ve hangisinde başarılı olacağınızı düşünüyorsanız, biraz daha araştırma yaparak o işe başlayabilirsiniz. Kesinlikle karar vermekte acele etmeyin ve en ince ayrıntısına kadar her şeyi hesaplayın.