Halkbank Koronavirüs Kredi ve Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır? 2020

Halkbank Koronavirüs Kredi ve Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

 Korona virüsü ile beraber hem dünya hem de ülkemiz oldukça zorlu bir süreçten geçmekte olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum ile beraber ekonomi anlamında da vatandaşların oldukça zorlandığı görülmekte. Cumhurbaşkanı tarafından başta kamu bankaları olmak üzere ekonomi kalkınma paketi kapsamında bazı özel bankalar da müşterilerine yardımcı olma amacı ile kredileri ertelemeleri için çalışmalar yapmakta. İnsanlar ise kendi çalışmakta olduğu bankaların böyle bir erteleme yapmış olup olmadığına dair bilgileri merak ediyor. Bizde sizler için Halk bankasının kredi ertelemesi yapıp yapmadığını, yapıyor ise hangi koşulları istediği ve bu kredileri ise ne zamana kadar erteleyeceği bilgilerini merak eden vatandaşlar için yazımızda sunmaya çalışacağız.

 Halkbank Kredi Erteleyecek Mi?

 Korona virüs salgını ile beraber hem ekonomi hem de bankacılık alanları içerisinde alınmış olan önlemler ile beraber bir kamu bankası olan Halkbank, diğer özel bankalara da temsil olması nedeni ile beraber hem bireysel hem de kurumsal olan müşterileri için üç ay boyunca yani 30 Nisan 2020 tarihine kadar kredi ödemeleri için ertelemelerini yapacağını ve bu konu ile alakalı olarak müşterilerine her türlü desteği sağlayacağını açıkladı

 Halkbank Kredileri Hangi Koşullarla Erteleyecek?

 Korona virüs salgını ile beraber ülkemiz sadece sağlık alanında değil, ekonomi alanında oldukça zorlu bir sürecin içerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu anlamda evde kalma çağrıları ile beraber birçok iş alanında çalışma durumlarında kısıtlamalar getirilerek insanlar zor duruma düştü. Ülkemiz Cumhurbaşkanı tarafından alınan ekonomiyi koruma paket kapsamında ekonomik sürecin en iyi şekilde atlatılması adına kamu bankaları başta olmak üzere, özel bankalar da her türlü desteği müşterilerine sunacağını bildirdi.

 Halkbank tarafından yapılan açıklamalar ile beraber;

 

  •  31 Mart 2020 tarihli olarak her türlü faiz, anapara ya da taksit ödemeleri ertelenebilecek. Ödemelerde zorluk çekmekte olan kurumsal ya da bireysel müşteriler, ödemelerini belli bir dönem boyunca erteleme fırsatından yararlanabilir.
  • Kredi kullanmakta olan esnaflar için erteleme talepleri ile beraber, kullanmış oldukları krediler, direk olarak 31 Haziran 2020 tarihine kadar faiz eklenmemiş bir şekilde ödeme fırsatı mevcut.
  • Zorlu bu süreç ile beraber ödeme sorunu yaşamakta olan banka müşterileri, 6 ay kadar ödemesiz dönem ile kredi taksitlerini yapılandırabilir, özellikle dönemsel faaliyet gösteren turizm gibi alanlarda bu durumların öncelikli olduğunu söyleyebiliriz.
  • Firmalar, kendi personel maaşlarını eğer Halkbank üzerinden ödemekte ise, istihdamın şubat ayına kadar azalmaması koşulları ile beraber 3 aylık dönem için personel maaş giderleri kadar kredi limit taleplerinde bulunabilirler.
  • İş alanlarına ait olarak giderler, Halkbank kredi kartları ya da doğrudan borçlanma sistemleri olarak karşılamakta olan kurumsal kart limitleri de artış göstererek gerekli olan her türlü destek Halkbankası tarafından sağlanabilecek. Sizde detaylı bilgi için Halkbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.