HalkBank Temel İhtiyaç Kredisi Onaylandı Nasıl Çekerim? 2020

HalkBank Temel İhtiyaç Kredisi Onaylandı Nasıl Çekerim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korona virüsü karantina günleri sebebiyle mağdur olan esnaf ve vatandaş için kararnameyle tahsis ettiği koşulsuz Bireysel Temek İhtiyaç Destek Kredisi, Nisan ayı başından bu yana yaklaşık 5 milyon vatandaşımızın istifade ettiği kurtarıcı paket oldu. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraatbankası tarafından gelir belgesi şartı aranmadan ve sigortalılık prim durumu göz önünde bulundurulmadan hane halkı geliri 5.000 TL den az olan her aileye verilmeye başlandı. Halkbank bireysel temek ihtiyaç destek kredisi onaylanan vatandaşlarımız mobil bankacılık veya internet bankacılığı aracılığıyla kredisini kullanabilir veya ATM’lerden gerekli miktarı çekim yapabilir. Halkbank müşterisi olan ya da olmayan vatandaşların neler yapması gerektiğini yazının devamında madde madde açıklıyoruz..

Halkbank Kredi Onay Mesajı aldım Ne Yapmam Gerekiyor?

  • Halkbankasının internet şubesinden: Kredi > Bireysel Kredi > Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başlık yollarını takip ederek kredinizi onaylayın. Ardından mevcut hesabınıza onaylanan miktar aktarılacaktır.
  • Halkbankasının Cep Uygulamasından: Krediler > Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama > Başvurularım > Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını takip ederek kredinizi kullanabilirsiniz.
  • Mobil bankacılık kullanmıyorsanız Onaylı bireysel temel ihtiyaç destek kredisini kullanmak için Tıklayın.
  • Müşteri Merkezi Online başvuru formunu hemen doldurabilir, 0 850 222 0 400 Halkbank Diyalog’u arayıp Sesli Mesaj Sistemi’nde 5 nolu Müşteri Merkezi seçeneğinden telefonunuzla ulaşabilir veya Müşteri Merkezi PK 17 34735 Sahrayıcedit / İstanbul adresine postanızı iletebilirsiniz.
HalkBank Temel İhtiyaç Kredisi Onaylandı Nasıl Çekerim?
HalkBank Temel İhtiyaç Kredisi Onaylandı Nasıl Çekerim?

HalkBank İnteraktif Bankacılık İçin Üyelik Açmak

Halkbank müşterisiyseniz ve internet üzerinden hiç işlem yapmadıysanız öncelikle yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan Halkbank cep uygulamasını indirmek ve ardından halkbank hesap kartı ya da kredi kartı bilgilerinizle mobil girişler için üyelik atırmak. Uygulama gereken bilgileri sırasıyla size soracak ve sizi yönlendirecektir. Alttaki bank linkinden talep edilen kredi tutarını onaylamanız gerekmektedir.

https://www.halkbank.com.tr/21544-bireysel_temel_ihtiyac_destek_kredisi

Halkbank müşteri değilseniz Atm’lerden veya banka şubesine saat 12:00 dan sonra giderek kredi tutarını onaylayabilir kredinizi elden teslim alabilir ya da başka hesabınıza EFT yaptırabilirsiniz. Bankaya giderken Nufüs Cüzdanınız ve onaylandığını gösteren mesajı da yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

Halkbank müşterisisiniz ama banka kartı veya kredi kartınız bulunmuyorsa; aralarında bir boşluk bırakarak “DIJITAL TC Kimlik No” (Örn. SMS : DIJITAL 12345678910) yazarak 3452’ye ücretsiz mesaj  gönderebilirsiniz.