Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2020

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

Hesap işletim ücreti almayan bankalar genellikle müşteriler için daha değerlidir. Çünkü insanların çoğunluğu yaptıkları harcamaları banka kartları veya kredi kartları ile yapmaktadırlar. Bunun yapılma sebebi olarak banka aracılığıyla yapılan işlemler hem hızlı hem de daha güvenli olması diyebiliriz. Bankalar bu durumdan oldukça memnundur ve daha çok işlem yapılması için müşterilerini teşvik etmek için kampanyalar yapmaktadırlar. Günümüzde banka hesabı açmak çok kolaydır. Yapmanız gereken herhangi bir banka şubesine giderek banka hesabınızı açtırmanız. Yapılan işlemlerin çoğunda banka ücret istemese de, banka hesap işletimi için ücret isteyebilir. Fakat bankaların çoğu hesap işletim ücreti almamaktadır. Bu ücreti almayan bankalar müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Eğer sizde hesap işletim ücreti almayan bankaları öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Bankaya Göre Değişebilir

Alınan hesap işletim ücreti bankalara göre değişiklik göstermesi mümkündür. Bu ücretler 50 TL ile 150 TL arasında gidip gelebilir. Bundan dolayı en az ücreti veren bankayı bulmak için müşteri araştırma yapmalı ve en az ücreti sunan bankayı tercih etmelidir. Ücret değişikliği, müşterilerin talepleri nedeniyle bankalar arasındaki rekabet artar ve bankaların kampanyaları ortaya çıkar.

 1. Albaraka Türk
  Albarak Türk bankası geçtiğimiz yıllarda hesap ücreti almaktaydı. Ancak son zamanlarda alınan kararlar sonucunda hesap ücretinin müşterilerden alınmamasına karar verdi. Havale ücreti ve EFT ücreti almayan bu banka müşterilerin dikkatini ve ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştır.
 2. Kuveyt Türk
  Katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk, kaliteli ve hızlı sistemleri bulunduğundan dolayı internet bankacılığı bölümünde kullanıcılar tarafından övülen bir bankadır. Sistemlerinin hızlı olmasının yanı sıra havale ücreti, EFT ücreti ve hesap işlem ücreti almaması insanların bu bankaya yanaşmalarının ve ilgilerini çekmesinin en büyük sebeplerindendir.
 3. ENPARA
  Enpara son yıllarda hizmetlerini oldukça geliştiren ve fazlaca müşterine sayısına ulaşan yalnızca internet üzerinden hizmet veren bir bankadır. Bir şubesi bulunmayan ve yalnızca internet üzerinden hizmet veren bu banka yeni bir dönem başlatmış gibi görünmektedir. İnternet bankacılığını ya da mobil bankacılığını kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara yapacağınız işlemler karşılığında sizden ek ücret almamaktadır. Bankanın yaptığı bu çalışmalar sayesinde ülkemizde bankacılık sektörü yükselişe geçti diyebiliriz.
  Enpara her banka gibi bir kredi kartı çıkardı. Ancak diğer bankaların aksine bir yenilik sunarak bu kart için kredi kartı aidatı almamaktadır. Yani diğer bankalarda aldığınız kredi kartı için aidat öderken Enpara’da bir aidat ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Hatta inanmayabilirsiniz fakat Enpara müşterilerine kart aidatı ödemektedir. Enpara şubesi bulunmayan bir banka olduğundan dolayı internet üzerinden başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuzu yaptıktan sonra diğer bankalardan farklı olarak müşteri temsilcisi sizin yanınıza gelmektedir. Yani siz başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra onaylanması için müşteri temsilcisi sizin yanınıza gelir ve işlemlerinizi gerçekleştirir. Üstelik sunulan bu imkan için sizden bir ücret alınmaz.
 4. Türkiye Finans Bankası
  Türkiye Finans Bankası da Kuveyt Türk gibi bir katılım bankasıdır. Bundan dolayı bankayı kullanan müşterilerinden hesap işletim ücreti almaz.
 5. CEPTETEB
  Yalnızca internet bankacılığı olan bu uygulama da diğerleri gibi yıllık ödenen hesap işletim ücreti almıyor.
 6. ING Turuncu Hesap
  ING Bankasının internet uygulaması olan Turuncu Hesap hesap işletim ücreti almıyor. Yani hesabınızla ilgili tüm işlemleri ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Maaş Alınan Bankalar

Genellikle bankalarla çalışan şirketler maaş ödemesi yaptıkları kişiler için banka ile bir antlaşma yaparlar. Bu antlaşmada çalışanlar kredi kartı aidatından, EFT ve havale ücretlerinden, hesap işletim ücretleri gibi şeylerden muaf tutulabilirler. Ancak bu her banka için geçerli olmayabiliyor.