Hisse Senetleri (BORSA) İle Nasıl Para Kazanılır? 2020

HİSSE SENETLERİ (BORSA) İLE NASIL PARA KAZANILIR?

Nasıl çalışır?

Hisse senetleri prensipte basittir. Bir hisse senedi alırsınız ve daha sonra daha yüksek bir fiyatla satmayı umarsınız. Farkı cebinize girer.

Şaşırdınız mı? Pek çok insan bu kadar kolay olduğuna şaşırır. Ama gerçekten o kadar karmaşık değil. Piyasa yatırımcıları hem yukarı hem de aşağı piyasalarda para kazanırlar. Gerçekten de borsada elde edilecek en büyük kazanımlardan bazıları düştüğü zamandır. Pek çok insan bunu bilmiyor.

Buradaki kazanç potansiyeli büyüktür, uzaktan ve kendi evinizden yapabilirsiniz. Son teknolojik gelişmeler sayesinde şimdi dizüstü bilgisayarınızdan bile hisse alabileceğiniz alınabilir.

Nasıl Ögrenilir?

Ticaret yapmayı öğrenmek nispeten basittir. Bir kurs almak isterseniz udemy’den kurslar alınabilir.

Ticaret herkes için değildir. Evet, uzaktan çalışarak çok para kazanabilirsiniz. Ancak yönetilmesi gereken risklerle birlikte gelir. Ciddi bir disipline, sakin bir tavır ve risk ve iştah açıcı paraya ihtiyaç vardır.

Ne Kadar Risklidir?

Diğer tüm seçeneklerden potansiyel olarak daha risklidir. Hisse senedi alım satımı yapmaya çalışanların yüzde 70’i para kazanmıyor. Ancak birçok insan bunu bir Grafik Tasarımcısı veya Web Geliştiricisi gibi bir iş olarak da yapmıyor, bu yüzden bu bir tür tartışmalı nokta.

Kazanmak için belirli bir kişiliğe ve beceri setine ihtiyaç var. Bu bir rollercoaster yolculuğu olabilir ve başarılı olmak için sağlam bir disipline ihtiyaç vardır. Tüm bunlar iyi bir dersten öğrenebilecek şeyler.

İşlem yapmaya başlamak için az miktarda paraya ihtiyaç olacaktır. Çoğu insan için yaklaşık 2.000 Türk Lirası yeterli olacaktır.

Ne Alıp Satmalıyım?

Hangi hisselerin alınacağını seçmek, bir tüccar olma yolculuğunda önemli bir adım olacaktır. Her yatırımcı kendi tercihlerine sahiptir.

Bu konuda daha fazla bilgi edindikçe tercihler yapmak için seçenekler oluşturulabilir. Bir çok şey risk profiline ve işlem zaman diliminize bağlı olacaktır. Örneğin günlük işlemciler endeks ve döviz alım satımını tercih ederken, orta vadeli işlemciler hisse senetlerini tercih etmektedir.

İşlem Yapmak İçin Çok Paraya İhtiyacım Var mı?

Kesinlikle hayır. Aslında birçok yatırımcı size küçük bir başlangıç yapmanız ve yolunuza devam etmeniz gerektiğini söyleyecektir. Birçok kişi bir demo hesabı ile başlayacak ve gerçek parayla ticaret yapmayecaktır bile.

escort