İhlas Sigorta

İhlas Sigorta

İhlas sigorta, 1995 yılında 200 milyar sermaye ile kurulan bir kuruluştur. İhlas holdinge kurulan İhlas sigorta sermayesini 1997 yılında 500 milyara, 1998 yılında 1 trilyona, 1999 yılında 2 trilyona, 2002 yılında 5,5 trilyona yükseltmiştir. 118 kişilik kadrosu ile altı bölge müdürlüğü ve Türkiye’ye yayılan 500’ yakın acentesi ile sayısı 320’ye varan anlaşmalı tamir servisi ile sigorta sektöründe kaliteli ve müşteri memnuniyeti yüksek olarak hizmet veren bir kurumdur.1998 yılında tüm acentelerin genel müdürlük, bölge müdürlüğü ve birbirleriyle online internet bağlantılı çalışmasını başlatarak müşterilerine hizmette kolaylık sağlayan ihlas sigorta %100 oranında on-line bağlantı sistemini gerçekleştirerek bu alanda tüm sigorta şirketleri arasında öncü olarak ilk sırayı almıştır.

Sigortacılıkta Yeni Bir Dönem

İhlas sigortayı Almanya’nın sigorta devi Talanx group satın almıştır. İhlas sigorta artık HDI Sigorta A.Ş. olmuştur. Alman Talanx AG 23 ülkede faaliyet göstermektedir. Talax grubu Gerling’i de kendi bünyelerine aldıktan sonra kaza ve mal sigortalarında 2005 yılında 7,8 milyar Euro, hayat sigortalarında ise aynı yılda 4,9 milyar Euro prim üretimi gerçekleştirilmiştir. Sigortacılık alanında birçok katılımı bulunan Talanx AG’nin katılımları arasında HDI Gerling Industrie Versicherung AG 2005 yılında 2,5 milyar Euro, HDI Gerling Firmen und Privat AG 750 milyon Euro ve HDI direkt yaklaşık olarak 800 milyon Euro prim üretimi yapmışlardır. Talanx Grubu Almanya’nın dışında 23 ülkede faaliyetlerini sürdürmeye devam etmekte ve bu ülkelerdeki 2005 yılına ait gerçekleştirilen toplam üretim 5 milyar Euro dur.

Verilen Sigorta Hizmetleri

  • Yangın Sigortaları
  • Oto Kaza Sigortaları
  • Nakliyat Sigortaları
  • Mühendislik Sigortaları
  • Tarım Sigortaları
  • Diğer Kaza Sigortaları

Kurumsal oluşumunu kısa zaman dilimlerinde gerçekleştirmiş olan HDI Sigorta;  Akdeniz, Karadeniz, Ege, Marmara, İç Anadolu, Güney Anadolu, Orta Anadolu Bölgeleri ile İstanbul Bölge ve Samsun Bölge Müdürlüklerinde yerleşke edilmiş alanında uzman acenteleri sayesinde üstün hizmet anlayışını baz alarak yeni ürünlerini sigortalılarına sunmaktadır.