İnternetten Para Kazanma Yolları Neler? 2020

Online İçerikler ile İnternetten Para Kazanma

İnternetin hayatımıza girdiği günden beri her şey çok pratik hale geldi. Özellikle de e-ticaret ve internetten para kazanma yollarında çok ciddi mesafeler kat edildi. Esnaflığın ve iş adamlığının yerini e-ticaret ve e-patronluk aldı. Şuan dünyanın en zengin kişileri listesi tamamen internet üzerinden varlık eden kişilerden oluşmaktadır. Sizin içinde bir kaç fikir edindirmek amacıyla bu yazıyı hazırladık;

1- Freelancer olarak tasarımla ilgili işler yapabilirsiniz. Tecrübelerinizi, yeteneğinizi gösterebileceğiniz bir internet sitesinden size uygun olan iş ilanlarından birini seçerek başlayabilirsiniz. Bu şekilde bir işi kurmak ve düzene sokmak her ne kadar zaman gerektirse de kendinize uygun fiyatlar belirleyerek reklam ajanslarına komisyon vermeden paranızı kendinize saklayabilirsiniz.

2- Stok fotoğraf satarak para kazanabilirsiniz. Eğer fotoğraf çekmek hobileriniz arasındaysa bu iş tam size göre olabilir. Bazı anahtar kelimeler insanların işine yarayabilir ve insanlar bu kelimelerle ilgili fotoğraflar arayabilir. Eğer bu kelimelerle ilgili fotoğraflar bulurlarsa satın alabilirler. Sizde bazı anahtar kelimelerle ilgili fotoğraflar çekerek satışa sunabilirsiniz. Fotoğrafınızı satışa sunduktan sonra alınması için bekliyorsunuz. Genel olarak bir fotoğraf başına alacağınız ücret yüksek olmasa da fotoğraf sayısı fazlalaşırsa alacağınız para miktarı da artacaktır. iStockphoto, ShutterStock ve Fotolia gibi siteleri gözden geçirerek bu iş hakkında belli fikirlere sahip olabilirsiniz.

3- E-kitap satabilirsiniz. Bu kitaplar yalnızca belli kesime hitap etse de eğer yenilikçi içeriklerle bu işe girerseniz birçok kişinin dikkatini çekmeniz mümkün olabilir. Talep görülen konular için biraz araştırma yapabilirsiniz ve talep görülen en uygun konu hakkında bir kitap yazarak paylaşın.

4- Uygulama satabilirsiniz. Aklınızda harika bir fikir var fakat programlamaya dair bir şey bilmiyorsanız size yardımcı olabilecek bir programlama bilen kişiyle anlaşarak uygulamanızın yapımına başlayabilirsiniz. Eğer uygulamayı yapmaya başladıysanız rakiplerinizden bir adım önde olmanız gerekmektedir. Bunun için belli araştırmalar yaparak sizin fikrinize benzer olan fikirleri inceleyebilirsiniz.

5- Makaleler satabilirsiniz. Genellikle büyük olmayan işletmelerin, internet sitelerinin çoğunun profesyonelce ve özgün olan makalelere ihtiyaçları olur. Yazacağınız makaleler genellikle 200-300 kelime olacaktır. İlk yazdığınız zamanlar çok para kazanamayabilirsiniz. Ancak ilerleyen zamanlarda kendinizi kanıtlarsanız makalenizi satın alan kişilerden yüksek ücretler talep edebilirsiniz. Yazma becerinizi arttırırsanız yazdıklarınızı resmi yayınlara satabilirsiniz.

 Satış Yaparak İnternetten Para Kazanma

1- İnternet mağazası açabilirsiniz. Sitenize gelen müşterilerin dikkatini çekecek ürünleriniz varsa bunları siteniz üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. İnternete çok merakınız yoksa ve yalnızca para kazanmak için yapacaksanız eBay ya da gittigidiyor gibi siteler üzerinden de ek ücret ödemeden kendi mağazanızı oluşturabilirsiniz. Eğer kendi sitenizi oluşturmak istiyorsanız fakat uğraşmak istemiyorsanız bir tasarımcı ile anlaşarak sitenizi düzenletebilirsiniz.

2- E-ticaret yapabilir veya Sanal satış mağazası oluşturabilirsiniz. İnanmak size kalmış ancak sanal eşyalar satarak para kazanan yüzlerce kişi ve site vardır. İnternete bağlı olarak oynanan oyunların sanal eşyaları olmaktadır ve bunları satarak paranızı kazanabilirsiniz. Eğer kendi satış sitenizi açarsanız bu siteleri tanıtmaları için yayıncı kişilere ulaşıp belli bir ücret ödeyerek reklam yaptırabilirsiniz. Sitenizde yayıncılara yönelik ürünlerde satarak paranızı katlayabilirsiniz.

Reklam Yayıncılığı Yaparak İnternetten Para Kazanma

Hale hazırda bir web siteniz yok ise hazır kurulu bir site devralarak burada yapacağınız adsense reklamları ile para kazanabilirsiniz. Online İçeriklerle ilgili olan başlığımızda makale yazarlığına vurgu yapmıştık. Makale yazarlığında yeteneğiniz gerçekten varsa ve güncel konuları iyi ele alıyorsanız bunu kendiniz için kullanabilirsiniz. Kendi sitenizde gelecek olan misafirlerin dikkatine sunabilirsiniz. Veyahut Youtube gibi platformlarda video yayıncılığı yaparak hesabınızdan reklam ve ürün yerleştirme gibi seçeneklerle para kazanabilirsiniz. Bunun için kitlenizi biraz büyütmeniz ve ilgi çekici içerikler üretmeniz gerekir. Adsense bir Google hizmetidir ve kriterleri biraz farklıdır bazı kriterleri yüzünden reklam alamazsanız alternatiflerine yönebilirsiniz. Bazı alternatifleri şöyledir;

Para Kazanma Yolları
Para Kazanma Yolları

Domain Al Sat Yaparak İnternetten Para Kazanma

Bir üst yazımızın içeriğinde web sitelerden bahsetmişken bu sitelerin isimlerinin ne kadar değerli olduklarını bahsetmeden olmazdır. Site isimleri yani Domain Name günümüzde çok aktif ticareti yapılan işlerden. Örneğin biz ekonomi üzerine site ismi ararken bir çok fikrin daha önceden alınmış ve satışa konulmuş olduğunu gördük. Ve çok yüksek rakamlara müzayedeye çıkarılmışlardı. Sadece 6-7 dolar karşılığında alıp tescillemiş olduğumuz FinansRaporlari.Com site isminin şuan güncel fiyatı 1.000 dolar civarında olup her geçen gün yükselmektedir.

Domain Al Sat
Domain Al Sat

Sizin de aklınızda çok tutulası bir site ismi varsa ve kontroller sonrası boşta olduğu gördüyseniz uygun fiyata alabilir daha sonrasında webmaster forumlarında satışa sunuabilirsiniz. Almış olduğunuz site ismi tam projelik ve kısa harflerden oluşuyorsa kısa zamanda kar elde edebilirsiniz. Uzantı olarak .com olanlar en fazla kar ettiren uzantı olsa da ismine göre alacağınız domain’e göre değişiklik gösterir. Google.net gibi bir site ismi elde edebilirseniz 300.000 ve 500.000 dolar gibi bir fiyata çok rahat satabilirsiniz.

Site kayıt İçin: Tıklayın

Backlink Satarak Para Kazanma

Yazının üstünde reklam yayıncılığı yaparak para kazanma başlığını okuduysanız web siteniz üzerinden bir diğer para kazanma yolu da backlink satışı yapmaktır. Web sitenizde doğrudan alakalı olduğu için bu seçeneği atlamak istemedik. Backlink ne demek diye düşünüyorsanız açıklaması kısaca şöyle; belirli bir hacim kazandırdığınız ve değerlendirdiğiniz sitenize başka sitelerden bağlantı almanız demektir. İster anasayfada herhangi bir yere isterseniz de yazı içi tanıtımlarla güzel rakamlara backlink yani bağlantı linki alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus sitenizi kullanan kişileri rahatsız edici içerikler sunan bağantılardan uzak durmak.. +18 içerikli, kumar ve bahis gibi backlink satışını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Backlink almak istiyorsanız ve siteniz buna hazırsa webmaster ve freelancer platformlarından kendinize çok hızlı müşteri bulabilirsiniz.

Dropshipping ile Para Kazanma

Dropshipping demek bir zeka işi demektir. Daha önce internette görüp çok satacağını düşündüğünüz bir ürünü hiç satın almadan başka bir pazarsa satışa çıkarıp komisyonlu satmak ve sattıktan sonra elde edilen gelirden satılan malı daha ucuza alıp, müşteriye göndermek demektir. Sizin satın aldığınız yerden direkt olarak sizden satın alanın da adresini verebilirsiniz veya direkt olarak ayağınıza getirtip inceleme yaptıktan sonra sizden satın alanın adresine gönderebilirsiniz. Burada biraz şans birazda iş takibi çok önemli. Sürekli olarak ürün girişi yapmak ve yapılan platformda müşteri beklemek zorundasınız. Karlı ama bir o kadar da sabır gerektiren bir iş.

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Özellikle ingilizce olmak kaydıyla herhangi bir dile hakimseniz bu alanda kesinlikle kazanç sağlayabileceğinizden emin olun. İngilizce, Fransızca, Arapça ve İspanyolca gibi birden fazla ülkenin ortak dili olarak kullanılan diler en fazla getirisi olan dillerdir. Gerek makale yazarlığı olsun gerekse de çeviri yaparak esnek çalışma saatleri gibi bir fırsat ile ek gelir sağlayabilir veya temel gelir kaynağı haline getirebilirsiniz. Bunun yanında Ortak pazarda arabulucuk rolüyle alıcıyla satıcı arasında geçen diyaloğu aktararak simultane olarak çeviri yapabilir ve bu alanda aylık 3-4 bin dolar gibi ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Yine aşağıda belirtilen platformlardan kendinize uygun bir siteden iş imkanı yakalayabilirsiniz.

Web Master ve Freelancer Platformlar;