Kefilsiz – Teminatsız Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020

Kefilsiz  Teminatsız Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok banka birbirinden farklı ihtiyaç kredisi vermektedir. Müşteriler kendilerine uygun olan kredilere başvuru yaparak kredi alabilmektedirler. Hal böyle olunca bankaların büyük bir kısmı kefil istemektedir. Kefil bulmakta zorluk çeken vatandaşlar ise çözüm yolunu kefilsiz kredi veren bankalarda aramaktadır. Peki, kefilsiz kredi veren bankaların ne gibi özellikleri vardır?

Öncelikle kefilsiz kredi veren bankalar sizlerin daha önceki almış olduğunuz kredileri düzenli ödeyip ödemediğinize bakacaktır. Düzenli ödeyen müşterilerine ya da başka banka müşterilerine kredileri kefilsiz olarak verebileceklerdir. Bankalar daha önce kredi çeken müşterilerine findeks numarası vermektedir. Bu numara 1 ile 1900 arasında olmaktadır. Eğer ki borcunuzu zamanında ödemişseniz findeks puanınız daha yüksek olmaktadır. Bu durumda yeni bir krediye başvuru yaptığınız takdirde krediniz yarım günden az bir sürede sizlere kefilsiz olarak verilebilecektir.

Findeks numarası düşük olan kullanıcıların kredilerinin kabul olması biraz daha fazla zaman alacaktır. Çünkü bankalar kendi paralarını koruma amacı ile kredi verdikleri müşterilerinin borçlarını zamanında ödemelerini beklemektedir. Hal böyle olunca da findeks puanı düşük olan müşterilerden kefil isteyebileceklerdir. Findeks numaranız yüksek ise kefilsiz bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kefilsiz kredi başvurusu nasıl yapılır?

Findeks puanı yüksek olan müşteriler şubelere giderek kredi başvurusunda bulunabilirler. Findeks numarasına göre banka ne kadar kredi verebileceğini ve ödeme imkânlarının ne kadar vadeli olabileceğini belirtir. Uygun faiz oranları ile birlikte sizler de size uyan kredi kampanyasına başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz puanınızın yüksekliğine göre değerlendirilir. Puanınız yüksek ise yarım günü bulmamaktadır.

Bu durumda yarım gün içinde kredinizi çekebilirsiniz. Yine bankalar puan durumunuza göre ne kadar kredi çekebileceğinizi belirleyecektir.
Bir diğer başvuru yolu ise bankaların internet bankacılığı şubeleridir. İnternet bankacılığı kullanarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra sizin puan durumunuza göre ne kadar kredi çekebileceğinizi belirleyecektir. Başvuru sonuçlanınca sizleri telefonla arayarak bilgilendireceklerdir. Başvurunuz kabul edilmişse şubelere giderek gerekli prosedürler uygulandıktan sonra kredinizi çekebileceksiniz.

Bankalara SMS yolu ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzda kişisel bilgilerinizi, çalışıyorsanız çalıştığınız yeri ve aylık gelirinizi yazarak başvuru yapabilirsiniz. Bankalar bu SMS başvurunuzu findeks puanınıza göre belirleyerek kabul ederse sizleri bilgilendirerek şubelerine davet edecektir. Yine gerekli prosedürler uygulandıktan sonra kredinizi çekebileceksinizdir.

Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sorusuna verilebilecek en güzel cevap sizlerin daha önceki kredilerinizi düzenli ödemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte normal kredi kartı ya da hesap açma için kullanılan yöntemler kredi içinde geçerlidir. Yani normal kart başvurusu gibi başvuru yapabilirsiniz.