fbpx

Kredi Kartıyla İnternetten Alışveriş Yapmak 2020

Kredi Kartı İle İnternetten Nasıl Alışveriş Yapılır?

Günümüzde özellikle nüfus yoğunluğu nedeniyle artan talep vardır. Bireylerin temel ihtiyaçlarının yanı sıra kalabalık nüfusun hizmet ihtiyacı, ihtiyaç fazlası ürün istemine neden olur. Bu istek alışveriş yapma isteğimizi tetikler.

Kredi Kartını İnternet Ortamında Kullanmak

Kredi kartı ile internetten nasıl alışveriş yapılır sorusuna yanıt arayan herkes ilk önce kredi kart bilgilerinin internet ortamında kullanılmasının güvenirliğini sorgular. İnternet aracılığı ile ihtiyaçlarınızı pratik şekilde giderebileceğiniz gibi, yasal olmayan ve dolandırıcılık amacı güden siteler tarafından bilgilerinizi tehlikeye de düşürebilirsiniz.

Burada en çok dikkat edilmesi gereken husus sitenin yasallığı, kullanıcı yorumları, garanti ve teminat gösterme durumlarıdır. Bilgilerin alenen istendiği, kart bilgilerinizin tekrar kullanılmak kaydıyla kaydedildiği, size ait telefon numarası ile onaylanmaya gerek duymayan sitelerden uzak durmalısınız.

Kredi Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Güvenilir olduğuna inandığınız siteden almak istediğiniz ürün ve hizmetleri beğenirsiniz. Satın al veya sepetim gibi seçenekler olur ve ilk önce ürün veya hizmeti kaydedersiniz. Daha sonra size ödeme seçenekleri sunulur. Kredi kartı ile ödeme seçeneği tercih edilir ve burada sizden kart bilgileri istenir.

İlk önce kartın sahibi olan kişinin ad ve soyadı, daha sonra kartın üzerinde yazan kart numarası, kartınızın ön yüzünde yazan kullanma tarihi, CVC güvenlik kodları istenir. Tüm bu bilgileri doğru olarak kodladığınız zaman kart sahibi adına kayıtlı olan telefon numarasına hem bilgilendirme hem de kontrol amaçlı olan onay kodu gider. Onay kodunun da doğru girilmesi halinde internet alışverişiniz gerçekleşir.

Alışverişte Kredi Kartımıza Taksit Yapılır Mı?

Kredi kartı ile internetten nasıl alışveriş yapılır sorusuna yanıt arayan bireylerin bir diğer merak ettiği konu da kredi kartına taksit yapılıp yapılmadığı veya bu taksitin nasıl yapıldığıdır. Kredi kartı ile alışveriş yaparken ödeme kısmında size seçenekler sunulur ve taksit imkanlarına bakabilir size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Bunu gerçekleştiremediniz veya daha sonrasında böyle bir şeye ihtiyaç duyduysanız endişelenmenize gerek yoktur. Ödeme işlemi gerçekleşti ve taksit yapmadıysanız bankanız tarafından taksit yapmak isteyip istemediğinize yönelik size mesaj gelir. Dilerseniz işlem sonrasında buradan taksitlendirme yapabilir, bunu da almadıysanız bankanızın müşteri temsilcisi ile iletişime geçip gerçekleştirebilirsiniz.