Kripto Para Birimi 1 Milyon Dolar Olacak!

Kripto Para Birimi 1 Milyon Dolar Olacak!

Gün geçtikçe sanal para birimi olan Bitcoin hakkında öngörüler hız kesmeden devam etmektedir.  Bu kezde  McAfee’nin kurucusu John McAfee, aramıza hızlı ve etkili giriş yapan kripto para birimi olan “Bitcoin’in 2020 yıl sonu itibari ile 1 milyon dolar olacağını” tahmin ettiğini açıkladı.

El ile hissedilmeyen, gözle görülmeden sevilen yeni nesil para birimi olan Bitcoin için öngörüler akılalmaz hale geldi. Bu para birimi neden bu kadar hızlı yükseliyor, neden böyle akılalmaz uçuk rakamlar üzerine tahminler açıklanır. Kripto parayı bu kadar değerli kılan nedir?

John McAfee, daha önceki açıklamasında 2020 yıl sonunda kripto para biriminin değerinin 500 bin dolar olacağını ön görmüştü.

Bitcoin’in hızlı değer kazanmasının ardından John McAfee’ de önce belirttiği öngörüsünü tam olarak 2 katına çıkartarak, 2020 yıl sonunda bitcoin’in değerinin 1 milyon dolar olacağını ifade etti ve eski öngörüsünü güncellemiş oldu.

Bitcoin nedir?  merak edenler link’e tıklayarak yeni nesil para birimi hakkında bilgi edinebilirler.

Geçtiğimiz günlerde 12 bin dolar seviyesini de bulunan kripto para birimi olan Bitcoin rekor üzerine rekor kırmış ve insanların sanal para birimlerine olan ilgiyi epeyce artırmıştı. Fortress Investment Group şirketinin fon operasyon eski sorumlusu Michael Novogratz da 2020 yılı için bir öngörüde bulunmuş ve 2020 yılı içinde Bitcoin’in 40 bin dolar seviyelerini göreceğini öngören bir açıklama yapmıştı.

Bu yükselişlerin devam edeceği konusunda iddialar, öngörüler ve tahminler epeyce fazla olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak zaman zaman bu görüşlerin dışında da görüşler ve tahminlerde bulunmaktadır. Bazı kesimlerin görüşlerine göre Bitcoin’in ekonomik balon olduğunu ve bu sistemin ayakta kalamayıp çöküşe geçeceği hakkında öngörüler ve fikirlerde yer almaktadır.

Kripto Paranın Yükselişi

Sanal para birimi olarak hayatımıza dahil olan Bitcoin’in dur durak bilmeksizin yükselişleri devam ettiği sürece bu şekilde öngörülerle hep karşılaşacağız. Arz talep ilişkisi sayesinde hızlı yükseliş ivmesi yakaladığından Bitcoin ile ilgili iddialar ve bu iddialara olan ilgi hız kesecek gibi görünmüyor.

Sanal para birimi hakkında merak ettikleriniz, bilmediklerini veya öğrenmek istedikleriniz varsa yorum kısmına not bırakarak bana ulaşabilirsiniz. Yakın zaman içerisinde yayınlayacağım Bitcoin nasıl satın alınır? isimli makalemi okumanızı tavsiye ederim.