Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar 2020


Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev almak tüm insanların hayallerinden birisi olurken kira ödemek insanlara koyar hale gelmiştir. Çünkü kiralar oldukça artmış olup, kira ödemek yerine evinin borcunu ödemek insanlara daha avantajlı gelmektedir. Günümüzde bankaların desteği ile ev almak aslında daha kolay hale gelmiş olup, kredi notunuzun iyi olması ve birazda peşinatınız olması durumunda kolaylıkla ev alabilirsiniz. Peki, peşinatınız yok ise konut kredisinden faydalanmanız mümkün mü diye soracak olursanız aslında mümkündür. Nasıl diye soranlar yazımızın devamını inceleyerek gerekli olan bilgileri alabilirler.

BBDK’ nın belirlediği kurallar çerçevesinde ev almak isteyen bireylerin konut kredisi çekmesi için %25 lik kısmını peşin vermesi gerekmektedir. Konut kredisi olarak %75’ ini bankalardan alabilmesine izin verilmektedir. Buna göre evin %100’üne yani tamamına kredi çekmeniz yasal olarak imkansızdır. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar maalesef ki yoktur. fakat bunun bazı yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemleri ise şu şekilde inceleyebiliriz;

İkinci Bir Gayri Menkul İle İpotekli %100 Konut Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin eğer birikmiş bir peşinatı yok ise ya da bankaya peşinat çekerek borçlanmak istemiyorlar ise yapmaları gereken aslında oldukça basittir. Eğer kendi üzerinize taşınılmaz mal varlığınız var ise bu illa ki kendi üzerinize olmasına gerek olmamakla birlikte annenizin ya da babanızın üzerine olabilir. Bu evi ipotek göstererek yeni evi peşinatsız bir şekilde istediğiniz bankadan alabilirsiniz. Detaylı olarak anlatmak gerekir ise 100.000 TL lik bir ev alacağınızı var sayarsak bunun 75.000 TL sini banka kredi olarak verirken 25.000 TL sini sizden peşinat olarak verilmesini talep etmektedir. Bunu ödememek içi taşınılmaz mal varlıklarından 25.000 TL değerinde veya daha fazla olan mal varlığınızı ipotek edebilirsiniz. Bu şekilde kolaylıkla peşinatsız konut kredisi alabilirsiniz.

%100 Mortgage İçin Eksper Değerini Yüksek Göstermek

Bazı bankalar peşinatı olmadan %100’ün kredi imkanı vermektedir. Bu bankların yaptığı işlem aslında oldukça kolaydır. Bunu yapan bankalar kesinlikle evin exper değerini yüksek göstermektedir. Türkiye’de oldukça yaygın olan bu durum aslında evin değerinin yüksek gösterilmesi ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Alacağınız ev örnek olarak 250.000 TL olduğunu düşünürsek, experin gelmesi üzerine eve biçtiği değer yine 250.000 olur ise çektiğiniz tutar 250.000 olur ve peşinatsız şekilde konut kredisi alabilirsiniz. Bunu yaptırmak için tanıdık, yardım sever bir kişi bulmanız yeterli olacaktır.

Kefil İle Peşinatsız Ev Kredisi Alma

Her banka yapmasa da istisna olarak bazı bankalar kefil yöntemi ile peşinatsız konut kredisi alabilirler. Bunu ister akraba, ister dost olan her kişi yapabilir. Fakat getirdiğiniz kefilin emekli, taşınılmaz mal varlığı gibi durumlarının olması ve gelirinin ispatlanabilir olması oldukça önemlidir. Babanız, anneniz, amcanız gibi yakından akraba olan kişiler de böyle durumlarda kefil olabilir.

kuşadası escort bayan