QNB Finansbank Kredi ve Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır? 2020

QNB Finansbank Koronavirüs Kredi ve Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

 İlk olarak Çin’de başlamış ve daha sonrasında oldukça hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılarak oldukça korkulacak bir hale gelmiş olarak koronavirüs salgını, ülkemizde de ilk olarak 10 Mart tarihinde görülen vaka ile beraber salgının boyutu tehlikeli bir hal almış olduğu söyleyebiliriz. Bu durum ile beraber ülkemizde bazı olumsuz ekonomik sonuçların yaşanması üzerine Cumhurbaşkanı tarafından ekonomi tedbir paketlerini açıklanmış oldu. Bu paketler ile beraber kamu bankaları başta olmak özere birçok özel banka da, müşterilerinin mağdur olmaması adına kredi ve kredi kartı taksitlerinde ertelemeye gidileceği bilgisini verdi. Peki QNB Finansbank kredileri erteleyecek mi? QNB Finansbank kredileri hangi koşullar altında erteliyor? QNB Finansbank kredileri ne zamana kadar erteledi? gibi soruların cevaplarını bu yazımız üzerinden detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Erteleyecek Mi?

 Mart ayı ile beraber ülkemize yayılmış olan ve oldukça büyük sonuçları ile beraber hem sağlık hem de ekonomi anlamında oldukça büyük zararlara yol açan koronavirüs ile beraber, ülkemiz ekonomiyi korumak ve insanların mağduriyetini önlemek için bir takım önlemler aldığını açıkladı. Bu bilgiler ile beraber kamu ve özel bankaların salgın süresi boyunca ekonomik zarara uğramaması adına kullanılmış olan kredilerin ertelenmesi ve yeniden taksitlendirilmesi istendi. Bununla beraber QNB Finanbank ise direkt olarak müşterilerinin mağduriyetinin önüne geçilmesi için kredi erteleme desteğini müşterileri için sunmuş olduğunu açıkladı.

QNB Finansbank Kredileri Hangi Koşullarla Erteleyecek?

 

  • QNB Finansbank müşterilerinin ekonomik olarak zorluk çekmemesi adına almış olduğu tedbirler ile beraber, kredi kullanmakta olan hem bireysel hem de kurumsal müşteriler, ödeme sıkıntısı yaşamaları halinde 30 Nisan 2020 tarihine kadar QNB Finansbank kurumları le iletişime geçerek anapara, kredi ya da faiz ödemelerini toplamda 3 ay kadar erteleyebilir ve bu ertelemeler ile beraber yeniden taksitlendirilme yapılır.
  • QNB Finansbank bunun haricinde de dönemsel olarak etkilenmekte olan ve nakit akışı konusunda oldukça zorluk çeken sektörler için ödemelerini 3 ay yerine 6 ila 12 y arasında ödemesiz olarak dönem geçirme avantajlarını da sunuyor. Bununla beraber toplamda 1 yıl ödemesiz ve yeniden yapılandırılmalı kredi imkanlarını sunabiliyor.
  • Kredi kullanmış olan QNB Finansbank müşterileri talepleri için şubeye gitmeye gerek kalmadan müşteri hizmetleri üzerinden her gün ve her saat talep ve başvurularını yapma imkanına sahipler.

QNB Finansbank Ne Zamana Kadar Kredileri Erteleyecek?

 QNB Finansbank, kredileri genel olarak baktığımızda, ekonomi kalkınma paketi çerçevesinde diğer bankalar gibi 30 Nisan 2020 tarhinde aldığı erteleme başvuruları ile beraber toplamda üç ay olmak üzere 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelemeleri gerçekleştirecek ve bu durumla beraber dönemsel ticareti bulunan kişiler için ise 6 ila 12 ay arasında ödemesiz dönem imkanı sağlayarak kredilerini yeniden yapılandıracak.

Detaylı Bilgi : https://www.qnbfinansbank.com/