Swapy – Kredilere Kolay Erişim 2020

SWAPY Kredilere Kolay Erişim

Teknoloji ve bilişim dünyasındaki bütün gelişmeler her geçen gün insanın cebine girecek kadar küçülürken işlemler hacmi olarak da dünyalar kadar büyür hale geldi. Telefon başta iletişim aracıyken artık kameralı, videolu, ses kayıtlı televizyonlu ve internetli bir hal aldı. Son özelliği olan internet ise yepyeni bir kapı açtı. Bu kapının içinde sosyal medyalar, oyunlar, reklamlar ve bankacılık girdi. Bankacılık sektörü de varlıkları yönetme ve yatırım açısından kendini sisteme adapte etti ve kağıt para ve senet kağıtlarının yerlerini dijtalleri aldı.

Finans ve Bankacılıkta Yaşanan Sorunlar

Finans ve bankacılıkta yaşanan sorunlar iki farklı boyutta incelenebilir.
Ekonomik ve mali anlamda yaşanan sorunlar: Enflasyona bağlı olarak yaşanan yüksek ve uzun süreli yaşanan sorunlar, bankaların finansal destek kaynaklarına ve işletme giderlerine doğrudan etki etmekte ve kredi almak isteyen şirket ya da hesap sahiplerine yüksek faizlerle işlem uygulanmasına neden olmaktadır. Bu da hem bankaların değer kaybetmesine hem de ihtiyaç sahiplerini mali olarak sıkıntıya düşürmektedir.

Yapısal Sorunlar: Bankaların çoğu merkez bankalarında basılan paralar göre işlem yapabilme hakkına sahiptir. Sınırlı rakamlarla basılan paraların alacak verecek, takas, kredi gibi işlemlerde yine sınırlı olarak kullanılması bankaların bağımsızlığını engellemektedir.
Tüm bu nedenler göz önüne alındığında, finans dünyasına hızlı bir giriş yapan kripto paralar değer kazanmakla birlikte, yatırımcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Yatırım ve kredi dünyasında meydana gelen finans sorunlarına karşı ortaya çıkmış olan kripto paralar, dijital ortamlarda kullanılmak üzere piyasaya sürülmüş sanal para birimleridir. Kripto paraların, bilinen TL, Dolar, Euro gibi para birimlerinden hiçbir farkı yoktur. Başka bir deyişle kripto para, mali değeri olan para birimlerinin ayrı ayrı kodlarla kullanıma hazır hale getirilmesidir.

Kripto paralar, mali zorluklara alternatif çözümler getirmekte olup, şimdilik sınırlı sayılarda satışa sunulmaktadır. Henüz yeni bir sisteme sahip olması ve geleceğe yönelik yapılan alt yapı çalışmalarının sürmesi nedeniyle bu sınırlandırma getirilmiştir. Fazlaca yoğunluk gösterilen kripto para çeşitleri, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, IOTA token’leridir. Kripto para alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği birçok sistem ve firma bulunmaktadır. Ayrıca, bankacılık işlemlerinde kredi almaya hak kazanamayan ihtiyaç sahiplerine kredi imkânı sağlayan Swapy Network hizmet vermeye başlamıştır.

Swapy Network Sistemi

Swapy Network, kredi isteyen yatırımcıların herhangi bir bankaya ihtiyaç duymadan merkezi olarak anlaşması sağlanan protokollerle uluslararası düzeyde kredi erişimine olanak sağlayan bir ağdan oluşmaktadır. Özellikle mali yetersizlikler nedeniyle iflas eden ya da iflasın eşiğine gelen işletme sahiplerine hitap eden Swapy Network, bu alanda yapmış olduğu çalışmalar sayesinde gün geçtikçe etkinliğini arttırır hale gelmiştir.

Swapy Network Uygulamaları

Swapy Network, finansal destekli kurumların ve bireylerin kredi, yatırım ve sigorta gereksinimlerine hitap eden sistem hizmetleriyle doğrudan etkileşime geçebilecekleri ortak bir ağ yapılanmasıdır. Hatta Swapy Network token yani ağ jetonları aracılığıyla kendi hesaplarını ve verilerini oluşturmalarına imkân sağlamaktadır. Swapy Network tarafından uluslararası düzeyde kredi kullanımı sağlanması için geliştirilen 3 uygulama bulunmaktadır.

Swapy Exchange (Değiş- Tokuş): Banka faiz oranları ülkelerin gelişmişlik ve gelir seviyelerine göre belirlenir. Az gelişmiş bir ülkede kredi faiz oranları dudak uçuklatacak cinsten olurken, çok gelişmiş ülkelerin gelir düzeyleri de yüksek olacağından sunmuş olduğu kredi oranları standart ya da az olacaktır.

Swapy Exchange tam da bu aşamadan sonra devreye giriyor. Farklı faiz oranına sahip olan iki ya da daha fazla ülkenin değerlerini, uluslararası olacak şekilde yatırımcılara tanıtacak, yatırımcılara destek olacak ve sunduğu düşük oranlı kredilerle yatırımcıların yüzünü güldürecektir. Ayrıca bu sayede Swapy Network piyasa değerini arttıracak ve elde ettiği kar oranlarını sermaye yaparak, daha büyük bir kitleye ulaşma imkânı bulacaktır.

Swapy Finansal Kimlik: Swapy Network ailesine katılmış olan yatırımcıların kripto paralarını kullanabilmesi için, bir hesap cüzdanına ihtiyaçları olmaktadır. Hesap cüzdanları sanıldığının aksine, bir kitapçıktan oluşmamaktadır. Tamamen sanal ortamlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiş, hesap anahtarından meydana gelmiştir. Hesap cüzdanlarının saklanabildiği ya da depolandığı tek bir sistem yoktur. Piyasada her an her yerde kullanılmak üzere birçok hesap cüzdanı bulunmaktadır. Hangisini tercih edeceğiniz tamamen size kalmıştır. İşte bu bağlamda, Swapy Network kullanıcıları tarafından ihtiyaç duyulan finansal kimlikleri oluşturmayı hedeflemektedir. Bu sayede kullanıcılar işlemlerini kolayca halledebilecektir.

Swapy Data Market: Kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamayı hedefleyen sistem uygulamalarından biridir. Bilindiği gibi tüm kripto para birimlerinin, gerçek hayatta kullanılan para birimlerine bir karşılığı vardır. Örneğin, 1 Bitcoin 10.000 Dolara karşılık gelmekte ya da 1 Ethereum 460 Dolara karşılık gelmektedir. Bu karşılık gelen değerler, piyasada gördükleri kullanıcı sayısına göre belirlenmektedir. Para değerlerinin bizim kullanmış olduğumuz para birimlerine dönüştürülmesi için Swapy Network, data market uygulamasını ortaya çıkarmıştır.

Data market uygulamasıyla, para dönüşümlerini kolayca sağlayacak olup, banka havalesi şeklinde istediğiniz hesaba aktarabilme olanağına sahip olacaksınızdır. Ayrıca, kişisel verilerinizin başka kullanıcılarla paylaşılması durumunda, Swapy Network tarafından hesabınıza Swapy Token kazançları aktarılmaktadır.

Swapy Token

Swapy Token, Swapy Network sistemi tarafından kullanılmak üzere ortaya çıkarılan bir kripto para birimidir. Swapy sisteminde yatırım yapacak olan kişiler, sistem içerisindeki tüm yatırım tutarlarını Swapy Token üzerinden yapacaktır. Bunun yatırımcılara herhangi bir zararı bulunmaktadır. İstedikleri zaman istedikleri ara birimine dönüştürme imkanları bulunmaktadır.

Piyasaya satışa sunulmak için 100 milyon adet token üretilmiştir. Üretilen 1 token 0,65 dolardan değer görmektedir. 100 milyon olarak üretilen token’lerin hedef satış tutarı 30 milyon dolar olarak belirlenmiştir. Sisteme dahil olmak isteyen yatırımcıların en az 1 dolarlık token alması gerekir. Ayrıca sistem üzerinden kabul edilen para birimi Ethereum’dur. Swapy token’lerinin dağılım oranları bulunmaktadır.

– %15’lik kısım kurucular, yetkililer, çalışanlar ve erkenden yatırım yapanlara,
– %10’luk kısım sisteme dışardan sağlanan ortaklara ve sistem danışma hizmeti verenlere,
– %10’luk kısım yazılım, güncelleştirme gibi konularda dışardan destek olan sistem yöneticilerine,
– %15’lik kısım hizmet alan büyük çaplı şirketlere,
– %50’lik kısım ise satışa sunulmak için ayrılmıştır.
Satışa sunulması hedeflenen jetonları satış tarihleri açıklanmıştır. Açıklamalara göre 19 Mart- 19 Nisan 2018 tarihleri arasında ön satış, 26 Nisan- 26 Mayıs 2018 tarihleri arasında ise asıl satışlar yapılacaktır. Tanıtım hizmetlerini üstlenen Bountyhive platformu, son derece uzman ve kaliteli hizmet veren bir ekiple çalışmaktadır.

Swaty Network Avantajları

Swaty Network sistemi tüm kullanıcılara hitap etmekle birlikte, anında giriş yapılabilir ve denenebilir hizmetlerden oluşmaktadır. Üye olma ya da yatırım yapma zorunluluğu yoktur. Sistemin, ihtiyaç sahiplerini kredilendirme faaliyetlerine açık olması, borçluların sosyal hayatını olumlu etkileyecektir.

Sistemin güvenilirlik anlamında bir sorunu görünmemekte ve her türlü işlem belli sınırlar içerisinde şeffaf bir şekilde yapılmaktadır. Sunduğu kredi imkanlarının düşük maliyetli olmasına bağlı olarak, yatırımcıların kar etme oranları artışa geçecektir. Sistemi kullanan herkesin kendi verilerinin korunması ve saklanması gibi hakları vardır.

Swaty Network, yüksek korumalı ve şifrelendirme sistemleriyle bu hakkı kullanıcılarına devretmektedir. İnternet üzerinden kolayca ulaşılabilen Swaty Network, sunmuş olduğu finansal kimliğin dünya çapında kullanılabilmesini sağlamıştır. Ayrıca, hızlı bir şekilde gerçekleştirilen işlemler sayesinde zamandan tasarruf edilmektedir.