Ticaret Yapabileceğiniz Türk Bitcoin Siteleri 2020

Ticaret Yapabileceğiniz Türk Bitcoin Siteleri

Yaşadığımız son aylarda çok dalgalı piyasası olması ve bazen düşüşe bazen ise yükselişe geçmesine rağmen çoğu zaman yüksek fiyattan satılan bitcoin, kripto paraların en değerlilerinden biridir. Günümüzden yaklaşık beş altı sene öncesine kadar kimsenin adını bile bilmediği veya bir yerlerde görse bile umursamadığı kripto paralar gün geçtikçe yatırımcıların gözdesi haline gelmektedir.

Ülkemizde de bitcoin gibi kripto para birimine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar maalesef ki yabancı coin borsa sitelerinden alım yapamayacağı için Türk bitcoin sitelerine bakmak zorunda kalıyorlar. Fakat bitcoininizi Türk bitcoin sitelerinden alsanız da daha sonra satın alınan bitcoinler yabancı piyasalara aktarılarak satılabiliyor.

Türk Bitcoin Siteleri

  • www.paribu.com – Ülkemizdeki çoğu yatırımcı tarafından kullanılan bitcoin alım satım sitelerindendir. Alım satım işlemlerinin yapılma kalitesi ve işlem hacmi yüksek olduğundan dolayı kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmış olan kripto para sitelerindendir.
  • www.btcturk.com – İşlem yapma hacmine göre en verimli sitelerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sitedeki müşterilerin bazılarının ise bu siteden bazı şikayetleri var, nedeni ise; bitcoin fiyatlarındaki aniden yaşanan iniş ve yükselişlerde bu sitede donma gibi sorunlar oluşabiliyor.
  • www.koinim.com – Paribu adlı bitcoin sitesi, yüksek bir işlem hacmine sahip olmasa da çoğu kripto parayı alıp satabileceğiniz kaliteli denilebilecek sitelerden biridir.
  • www.bitturk.com – 2017 Yılında kurulan kullanıcılar tarafından en gözde btc alım satım sitelerinden biridir. bitcoinden farklı olarak bu site ripple (xrp) alım satımına da imkan tanıyor. Ripple yatırımı yapmak isteyen tanıdıklarınızı bu siteye yönlendirebilirsiniz veya kendiniz yapmak isterseniz gidebilirsiniz.
  • www.vebitcoin.com – Bitturk sitesinde yapılabilen ripple alışverişi gibi ripple yatırımı yapmak isteyenler için tercih edilebilecek sitelerdendir. Ne yazık ki Türkiye’de bitturk ve vebitcoin dışında ripple alabileceğiniz site bulunmamaktadır.
  • www.thodex.com/tr – Eski adıyla koineks.com da yukarıdaki siteler gibi bitcoin alım satım sitesidir fakat bu sitenin işlem hacmine bakacak olursak diğer sitelerden geride kalmış olduğunu belirtebiliriz.

Türkiye’de Bitcoin Siteleri Artmakta Mı?

Ülkemizde kripto paraların öneminin artmasını görmek aslında ülkemizin teknolojisinin de ne kadar geliştiğine bir örnektir. Bitcoin, ripple gibi kripto paralara ilgi arttığında tabii ki Türkiye’de ki bitcoin ticaret siteleri de artacaktır.

Türk Bitcoin Sitelerinden Hangisi En İyisidir?

Aslında aralarından hangisi daha iyi diye bir seçim yapmamız doğru olmaz. Çünkü her sitenin kendi açısından iyi olduğu noktaları bulunmaktadır. Ancak bize kalırsa en iyi müşteri memnuniyetini sağlamakta olan ve uzun yıllardır bu sektörde bulunmakta olan geçmişinde iyi işler gerçekleştirmiş eski siteleri seçmenizi öneririz. Zaten kripto para sitelerinin çoğunun sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Müşteriler memnun mu değil mi diye kendiniz analiz yaparsanız araştırmalarınız sonucunda karar verme aşamasını da çoktan geçmiş olabilirsiniz.