Twitter’dan Para Kazanmak

Twitter’dan Para Kazanmak

Twitter kullananların çoğu işletmelerden oluşmaktadır. Bu işletmelere şirketler de diyebiliriz, Bu şirketler Twitter’ı müşterilerle bağlantıda kalmak, reklam yapmak ve müşteri hizmetleri sağlamak için kullanmaktadırlar.

Eğer sizin de Twitter’da bir hesabınız varsa ve ortalama takipçi sayınız varsa Twitter’dan para kazanmanız mümkün olabilir. Fakat bunu ciddi bir iş olarak yapmanız gerekebilir. Çünkü hesabınıza günlük belli saat ayırırsanız 2-3 ay sonra aylık olarak 400-500 TL civarında para kazandıracaktır. Eğer sizde Twitter’dan para kazanmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenebilirsiniz.

Twitter’dan Para Kazanırken

1- Twitter kullanımınız uzmanlaşmış olmalıdır. Yani Twitter kullanımının nasıl olduğu, nelerin popüler olduğu hakkında bilgilere detaylı olarak sahip olmalısınız. Twitter’ın yapısını çözemeyen birinin bu platformdan para kazanması çok mümkün olmayabilir. Çünkü para kazanmak için takipçi sayısını arttırabilmeli, birden fazla hesap yönetebilmeli ve dikkat çeken tweetler paylaşmalısınız.

2- Ticaret konusunda deneyim sahibi olmanızda fayda var. Yani hesabınızı pazarlamayı bilmeniz gerekmektedir. Bunun yanında takipçi sayınızın kolayca yükselmesi için internet sitenizin olması iyi olacaktır.

3- Twitter’ı ticaret amaçlı kullanın. Sosyal medyada ki hesaplar internet sitelerinin müşteri bulmalarında kullanılabilir araçlardır. Genelde yapılan aramalara yönelik paylaşımlar yapmalısınız. Bazı kampanyalar düzenleyerek müşteri çekmeye çalışmalısınız. Müşterilerin ilgi alanlarını öğrenerek onlara yönelik paylaşımlar yapmalısınız.

4- Twitter hesabınızı satış yapmak için kullanabilirsiniz. Kullanıcıların paylaştıklarınızda olan etkileşimlerini inceleyerek onların dikkatini çeken ürünlerin listesini çıkarabilirsiniz. Daha sonra bu ürünleri satan firmalara ulaşarak onların reklamını yapabilirsiniz.

5- Eğer belli konularda uzmanlıklarınız varsa ve bu konulara hâkimseniz, bu konu hakkında hizmetler sunarak para kazanabilirsiniz. Vereceğiniz hizmetler kullanıcıların dikkatini çekmeye yönelik olursa takipçi sayısınız ile birlikte kazanacağınız parada hızlıca artacaktır.

Dikkat Etmeniz Gereken Şey

Twitter hesabınızı yalnızca para kazanma amaçlı kullanmamalısınız. Eğer bunun için yaparsanız ilerleyen günlerde takipçileriniz sıkılacak ve takipten çıkacaklardır. Bundan dolayı eğlenceli, ilginç veya komik içerikler paylaşmaya devam ederek kitlenizi elinizde tutmalısınız.