Yeni Kurulan Şirkete Kredi Veren Bankalar? 2020

Yeni Kurulan Şirkete Kredi Çıkar Mı?

Limited şirketler nasıl kredi kullanır sorusu aynı şekilde bireysel krediler gibi ancak kefil ve ipotek ile mümkün kılınmaktadır. Bankaların ödeme konusunda bir garanti almaması durumunda herhangi bir kredi sağalama işlemi de söz konusu olmayacaktır. Siz de kısa bir süre içerisinde bu ki koşulu baz alarak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Yeni kurulan şirkete kredi çıkar mı sorusunun yanıtı sıkı koşullar ile evet biçiminde yanıtlanabilir Ekonominin resesyon içerisinde olması uygulanan kredi koşullarının çok daha sıkı olmasına sebebiyet vermiştir. Kredi koşullarında kısıtlamalar da meydana gelmektedir.

Yeni Kurulan Şahıs Firmalarına Kredi

Yeni iş yeri açtım kredi çekebilir miyim sorusunun yanıtı olarak şu detayların farkında olmak gerekmektedir;

 • İş yeri kredilerinde en yüksek vade 120 aya kadar uzayabilmektedir. Çekilen tutarlar yüksek olduğu için vadelerin de yüksek olması normal karşılanmaktadır.
 • Taksit sayısının artış göstermesi ile beraber kişilerin ödemeleri gereken faiz tutarında da farklılıklar ve artışlar meydana gelmektedir.
 • Muhakkak ipotek gösterilmesi gerekmektedir.
 • Kredi taksitlerinin bitimine kadar kişilerin iş yerinde zorunlu deprem sigortası bizzat banka tarafından yapılacaktır.

Yeni şirket kurdum kredi alabilirim konu başlığı altında da bu detayların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Ön başvurunuzu yaptıktan sonra şubeye giderek süreç hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yeni Şirkete Kredi Veren Bankalar?

Şirket adına kredi nasıl çekilir sorusunun yanıtı; direkt olarak online ya da SMS üzerinden yapılan başvurular olarak verilmektedir. Ön başvurunun işleme alınmasından sonra gerekli olan evrakları dilediğiniz şubeye getirerek kredi çekme işlemlerinizi tamamlama imkanını elde edebilirsiniz.

Şirkete Kredi Veren Bankalar
Şirkete Kredi Veren Bankalar

Şirket Adına Kredi Çekmek İstiyorum

Şirket adına kredi çekmek için gerekli evraklar konusunda şu dokümanların bir araya getirilmesi gerekmektedir;

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi
 • Şirkete ait sözleşmenin yayınlanmış olduğu sicil gazetesi fotokopisi
 • Şube tarafından talep edilen diğer belgeler

Yeni kurulan şirkete kredi çıkar mı sorusunun yanıtı bu belgeleri sahih bir biçimde bankaya sunmanıza bağlı olarak değişim göstermektedir. Ayrıca kredi geçmişinizin de temiz olması istenmektedir.

SGK’sız Kredi Nasıl Çıkartılır?

Bireyler çalışma şekillerine göre, prim yatırıp yatırmamakta serbesttirler. Bu neden ile bankalardan kredi kullanılmasında sgk’sız kredi veren bankalar şeklinde bir araştırma yapılmasına gerek duyulmamalıdır. Ancak ülkemizde, bankalar tarafından sgk’lı olmayan bireylere kredi verilmesinde zorluklar çıkartılmaktadır. Bu zorluklar çeşitli yöntemler ile zaman zaman aşılmakta ve sgk’lı olmayanların kredi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Kredi çekmek ya da diğer bir ifade ile toplu paraya ihtiyaç duymak, her bireyin karşılaşabileceği bir durumdur. Kredi çekebilmek için sgk’lı olmak ya da sgk’lı olmamak konusunda bir ayrım yapılmaması gerekmektedir. Çünkü her bireyin sgk’lı olmak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

SGK’sız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sizlerde sgklı değil iseniz ve bir tüketici kredi ihtiyacınız meydana gelmiş ise, bankalara müracaat edebilirsiniz. Bu her bireyin bir hakkıdır. Ancak, sgk’sız iseniz, konu hakkında sgk’sız kredi veren bankalar araştırmasını yapmanız ve ilgili bankalara ulaşmanız gerekmektedir.

Bu tip hizmet sunan bankalar arasında, Halkbankası, İş bankası, Yapı kredi bankası, Finansbank, Denizbank ve Ingbank bulunmaktadır. Detaylı kredi bilgilerine bu banka şubelerinden ulaşabilirsiniz. Bilmeniz gereken sgk’lı değil iseniz, kredi kullanabilmeniz için belli şartları yerine getirme zorunluluğunuzun bulunduğudur.

Üzerinize kayıtlı bir ev, araba ya da arsa tarzı gayrimenkulünüz var ise, bankalar sizden sgk’lı olma zorunluluğunu talep etmeyebilirler. Bunların haricinde, bankada talep ettiğiniz kredi tutarının en az yarısı kadar yatırım hesabında bulunuyor ise, yine sgk’sız kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz.

Tüm bu seçeneklerin haricinde, size kefil olabilecek sağlam bir tanıdığınız var ise ve bu tanıdığınızın referansları ile kredi notu ve ekonomik durumu güçlü ise, onun kefilliği sayesinde kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz. Belirtilenlerin aksine kefiliniz, gayrimenkulünüz, arabanız, banka hesabında paranız bulunmuyor ve sgk’lı bir işte çalışmıyor iseniz, kredi çekme şansınız oldukça düşüktür. Ancak bazı bankaların ev hanımlarına ve öğrencilere kredi verdiği düşünülür ise, yukarıda bahsettiğimiz bankalara yinede müracaat edebilirsiniz.

SGK’sız Kredi Veren Bankalar Başka Belge İstiyor mu?

Sizlere belirttiğimiz sgk’sız kredi veren bankalar normal kredi prosedürlerinin içerisinde yer alan tüm başvuru belgelerini, eksiksiz bir şekilde talep etmektedir.

Sigortasız Çalışanlara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

 • OdeaBank
 • TEB
 • Denizbank
 • Akbank
 • Halkbank
 • İş bankası
 • YapıKredi
 • Qnb Finans Bank
 • VakıfBank,

Detaylı bilgi için iş Bankasının krediler sayfasına bakınız: https://www.isbank.com.tr/krediler