Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır? 2020

Deniz Bank Vadeli Altın Hesabı Sahibi Olmak İster Misiniz ?

Merkez Bankası’nın bankaların altın alımının önünü açması ile birlikte Deniz Bank altın alımları başlamıştır. Altınlarınızı ister Denizbank vadeli altın hesabı ne istersen iste Denizbank vadesiz altın hesabı. Altın yatırım işlemleri döneminde yatırmış olduğunuz altınlardan herhangi bir komisyon kesintisi. Artık elinizde altınlarınızı çalma derdine karşı Deniz Bank altın hesabı açarak çare bulabilirsiniz. Denizbank diğer bankalardan farkı olarak altın hesabında birbirinden farklı imkânlar sunmaktadır. Dilerseniz düzenli altın hesabı yapabilir dilerseniz de kırık vadeli altın hesabı ile vadesini doldurmayan altın alabilirsiniz.

Altınlarınızı ister gram altın ister çeyrek altın isterseniz de yarım ve tam altın cinsinden yapabilirsiniz. Dilerseniz de üç ayda bir düzenli altın aktarımı yapabilirsiniz. Altın biriktirme hesabınızın vadesini sizlerin belirlemiş olduğu vade seçenekleriyle oluşturmaktadır. Deniz Bank altın vadeli hesabı açarak altınlarınızı güvenli şekilde saklayabilir hem altın birikimi yapabilir hem de Deniz Bank’ın altın hesabı avantajlı faiz oranları ile kazanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınızın açılma süresi bir yıl olması sonrasında kazanmış olduğunuz bir senelik altın faizi hesabınıza altın türünden eklenmektedir.

Denizbank vadeli altın hesabı avantajları şu şekildedir?

Öncelikle En az 10 gram altınla Denizbank vadeli altın hesabı açmanız gerekmektedir hesabı açtıktan sonra minimum 1 gram altın alarak artırabilirsiniz. Bir gram şeklinde ve katlarında altınlarınızı otomatik ödeme yapabilir ve belirli aylarda belirli günlerde altın alabilir hesabınızdaki altın oranını gram cinsinden artırabilirsiniz. Denizbank altın vadeli hesabınız 100.000 TL ve altı olursa tasarruf mevduatı sigorta fonu tarafından sigorta altına alınacaktır. Deniz Bank vadeli altın hesabınızı dilerseniz bir senelik vadeli dilerseniz bir ve üç ay vadeli hesap açabilirsiniz. Dilerseniz de 1 günden 400 güne kadar istediğiniz süreyi seçerek kırık vadeli mevduat hesabı olarak açabilirsiniz.

Deniz Bank kırık vadeli altın mevduat hesabı nedir?

Deniz Bank altın vadeli hesabı ile 1 ve 3 ay vadeli olarak açılmaktadır. Fakat sizler isterseniz bir aydan az şekilde altın hesabı açabilirsiniz ya da tam ayını doldurmayan günlerde mesela 35 gün gibi süreyle Deniz Bank altın vadeli hesabı açabilirsiniz. Deniz Bank altın vadeli hesabı açmak isterseniz i Denizbank internet bankacılığını kullanabilir isterseniz. Denizbank şubelerine uğrayabilirsiniz istersen izle 444 0 800 Açık Deniz telefon bankacılığı aracılığıyla vadeli altın hesabı açabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Hesabı Avantajları

Merkez Bankasından bankaların kefil gösterebileceği ürünler içerisine altınları da dâhil edilmesi üzerine artık Ziraat Bankası da altın yapmaya başlamaktadır. Bu yolla isteyenler Ziraat Bankası’na gelerek vadeli vadesiz altın hesabı açabilmektedirler.

Altın hesapları açarak altınlarını kaybolma durumunda kurtaran vatandaşlar altınlarının gram cinsinden ve 24 ayar cinsinden ederi ne kadarsa o kadarlık hesaba sahip olabilecekler. Ziraat Bankası vadeli altın hesabı açmak isteyenler ister Ziraat Bankası şubelerine gelerek isterlerse de online olarak Ziraat Bankası vadeli altın hesabı açma imkanına sahiptirler.

Ziraat Bankası vadeli altın hesabı ne gibi avantajlar sağlamaktadır?

Öncelikle altınların senin kaybolmaderdinden kurtulacaksınız altınlarınız Ziraat Bankası koruma güvencesi altında bulunacaktır. Ziraat Bankası vadeli altın hesabı içindeki altınların ister yatırım amaçlı kullanabilir, isterseniz de faizinin alabilirsiniz. Ziraat Bankası yatırmış olduğunuz altınları oranına göre sizlere yıllık olarak altın hesabı üzerinden yani altının gramı üzerinden sizlere belirli oranlarda faiz ödemektedir.

Ziraat Bankası vadeli altın hesabı nasıl açılır ve hangi altın türlerini kabul etmektedir?

Grama ve ayarı ne olursa olsun bütün altınlarınızı kabul etmektedir. Belli başlı şubeleri aracılığıyla sizlere altın hesabı açma imkânı sunan Ziraat Bankası altınlarınız kaç ayar olursa olsun Zincir, altın takısı, altın bilezik, Cumhuriyet ve Reşat altınlarınızı kabul etmektedir. Altın ziynet eşyalarının içinde elmas ilgili pırlanta gibi değerli taşlar var ise bankalar bunu değerlendirilmemektedir. İncili yaprak takısı, Gül küpesi gibi takılarınızı bankalar kabul etmemektedir. Siz de kabul ederseniz kıymetli taşların çıkarılması sonucundaki kalan altın miktarını bankalar almaktadır. Kıymetli taşları da sizlere iade etmektedir.

Ziraat Bankası vadeli altın hesabı açmak için en az 10 gram altınınızın olması gerekmektedir. 10 gram altınlarınızı her seferinde minimum olarak 0,0 1 oranında artırabilirsiniz. Yine 100.000 TL tutarının altındaki altınlarınızı tasarruf mevduatı sigorta kapsamında bulunmaktadır. Altınlarınızı Ziraat Bankası vadeli altın hesabı içerisinde 30 ile 400 gün arasında vade açabilirsiniz. Açmış olduğunuz vadelerin günü tamamlanmadan altınlarınızı çekme imkânı bulunmamaktadır. Vadesi dolan altınlarınızı ederi karşılığındaki parayı çekmek için faiz tutarı üzerinden yüzde 15 oranında Stopaj Vergisi uygulanmaktadır. Yani kazanmış olacağını faizi yüzde 15 kesintisine uğrayacaktır.